Fasanolandie a Alberobello

30. května 2008 v 10:52 |  Z cest po Itálii
Dovolená na Gargánu léto 2007 - Výlet s velkým "V"
Konečně předpověď počasí hlásila trošku příjemnější teplotní podmínky. Po dlouhém zvažování zda jet či nejet, jsme vyrazili na výlet směrem na jih do vnitrozemí.
Vstávali jsme v 6:00 hodin. Na tachometru je 1960 km - bylo 7:00 hod a před námi bylo více jak 200 km cesty. Jeli jsme přes Vieste, přes les UMBRA směrem na Mattinatu, Manfredonii po SS16 po pobřeží na Barlettu, Bari a Fasano. 262 km - v 11:00 hod. jsme dorazili před bránu ZOO SAFARI & FASANOLANDIE. Zakoupili jsme lístky za 15 EUR/os do safari a pěšího vstupu do "landie".
ZOO safari : vjeli jsme naším autem do safari, nejprve nás přivítali mufloni a daňci. Strkali nám hlavy do auta a čekali co jim dáme.Při změně druhu zvířat jsme projížděli oploceným oddělovacím prostorem, kde nás v případě, že to je nutné, cedule upozorňovali, že máme mít zavřená okna - to v případě lvů, tygrů a medvědů.
Lvi v zoosafari
Nejotrlejší byly žirafy (do té doby jsem netušila, že mají modrý jzyk), velbloudi a pštrosy - teda jeden pštros. Ten nám zastoupil cestu a nemohli jsme odjet. Oklovával nám kapotu auta nechtěl odejít. Po té, co se za námi navíc shluklo stádo velbloudů, jsme měli docela i strach a vyhlíželi jsme další auto, které by zvěř odlákalo.
FASANOLANDIE : Po ukončení asi hodinové projížďky safari jsme zaparkovali auto na přilehlém parkovišti (2,- EUR) a vydali se pěšky do fasanolandie. Nejprve jsme nastoupili do vláčku METROZOO, který nás vzal na okružní jízdu po výběhu lam a pum, minuli jsme opičí město a jeli k jezeru s tuleni a vodními želvami, kde jsme vystoupili a obešli si ho pěšky. Viděli jsme výběh nosorožců, spících a tulících se hrochů, ledních a hnědých medvědů. Pak jsme opět nasedli do vláčku a kolem opičího města se vrátil do cílové stanice. Pak následovala další atrakce - byly jsme uzavřeni a uzamčeni do vagónků, které vypadali jako klece a takto jsme vjeli přímo do opičího městečka. Okamžitě se na nás ze všech stran sesypali opice a lezli po vagónkách a loudili laskominy.
Opičí město
Opice na drátěném vagonku, ve kterém jsme byli uzamčeni
Po návratu z opičího městečka jsme se zastavili u gorily. Gorilák nás zdravil a natahoval ruku, abychom mu něco hodili. Vyčerpání teplem, jsme šli na zmrzlinu. Ve 14:30 začínala show s lachtany a tučňáky. Pak následovali atrakce - horská dráha, horská lanovka, africká řeka, obrovské kolo, strašidelný hrad, zrcadlová síň. V 16:50 jsme se rozloučili se zoo a landií a vydali se na cestu do dalšího cíle tohoto dne - městečka Alberobello.
V 17:30 jsme byli v Alebrobellu. Prohlédli jsme i malé domečky, které se nazývyjí TRULLI, jejichž střechy vypadali jako homole cukru. Tyto střechy byly stavěny tak, že v minulosti, když jeli výběrčí dané vybírat od lisí peníze za bydlení, tito vyndali jeden kámen ze střechy a ta se celá zbortila. A tudíž bez střechy nad hlavou není obydlí a tudíž daně nemuseli platit.
Alberobello, domečky TRULLI zapsáno na listině UNESCO - jedna z malebných uliček
Detail střechy domků TRULLI v Alberobello
V 19:00 hod. jsme se rozloučili s Alberobellem a vydali se na zpáteční cestu do chloupky. Ve 22:30 jsme byli v chaloupce. Tachometr ukazoval 530 km. Usnuli jsme nato-tata. V noci prý pršelo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | E-mail | Web | 31. května 2008 v 12:55 | Reagovat

tam jsme bli, že jo mami

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama